Styrophobia Blog Udržitelného Rostlinné mléčné alternativy

Rostlinné mléčné alternativy

Categories:

Udržitelné možnosti a životní styl jsou stále rozšířenější. V dnešní době existuje tolik způsobů, jak začít žít udržitelným způsobem, včetně nákupu ekologických produktů, opětovného použití materiálů, Recyklace, podpory místních a biopotravin atd. Nyní existují také alternativy k udržitelnému stravování. Rostlinná strava je stále populárnější, protože studie naznačují, že může výrazně snížit účinky změny klimatu.

Ve srovnání s dietami, které obsahují živočišné produkty, jsou rostlinné stravy šetrnější k životnímu prostředí, protože spotřebovávají mnohem méně přírodních zdrojů. Poptávka po jídlech živočišného původu se rozšířila v důsledku celosvětové rostoucí populace. Jedlíci rostlin pomáhají životnímu prostředí snižováním emisí skleníkových plynů, ochranou vody, ochranou biologické rozmanitosti, snižováním znečištění a podporou udržitelného zemědělství. Živočišné zemědělství významně přispívá k těmto problémům životního prostředí a výběrem rostlinné stravy mohou jednotlivci pomoci zmírnit změnu klimatu, šetřit zdroje, snížit znečištění a podporovat zdravé ekosystémy. Celkově je přijetí rostlinné stravy významným způsobem, jak snížit dopad na životní prostředí a podpořit zdravější planetu.

Dnes, chtěl bych diskutovat o několika možnostech, které jsou k dispozici pro nemléčné mléko, což může jednotlivcům pomoci provést malé, ale významné změny v jejich každodenním životě. I když je mléko známým zdrojem bílkovin, je důležité zvážit, zda nemléčné alternativy poskytují stejné nutriční výhody

Rostlinné mléčné alternativy

Sójové Mléko
Sójové mléko je jednou z nejoblíbenějších náhražek mléka. Sójové mléko, které se vyrábí ze sójových bobů a má vysoký obsah vápníku a bílkovin, je oblíbené mezi vegany a vegetariány.

Mandlové Mléko
Mandlové mléko je další oblíbenou alternativou mléka. Mandlové mléko má nízký obsah kalorií a je bohatým zdrojem vitamínu E, protože je vyrobeno z práškových mandlí a vody. Často se nahrazuje kravským mlékem při pečení a vaření kvůli jeho mírně sladké a ořechové chuti.

Rýžové Mléko
Lidé, kteří jsou alergičtí na sóju a ořechy, často používají rýžové mléko jako náhražku mléka. Rýžové mléko, které se vyrábí z mleté rýže a vody, je často slazené a ve srovnání s jinými náhražkami mléka může mít mírně vodnatý pocit.

Ovesné Mléko
Novější alternativou mléka, která si v posledních letech získala popularitu, je ovesné mléko. Který je vyroben z ovsa a vody, je často obohacen vápníkem a vitamínem D a je významným zdrojem vlákniny.

A náhlý přechod z konvenční stravy na rostlinnou stravu by byl významnou výzvou. Postupný přechod by však byl proveditelnější a méně rušivý.

Jako jednotlivci máme moc zlepšovat věci k lepšímu ve světě malými, ale významnými způsoby. Každý den můžeme přispět ke zdravější a udržitelnější budoucnosti tím, že budeme dělat promyšlená rozhodnutí.

Děkuji za přečtení tohoto kluci! Neváhejte zanechat komentář 🙂

Podívejte se na další obsah!

Facebook: Chaythejourney

Twitter: @ Chaythejourney