Styrophobia Blog Ekologický Rychlá móda ovládá svět, a to doslova.

Rychlá móda ovládá svět, a to doslova.

Categories:

Při provádění tohoto výzkumu jsem měl tu čest vést rozhovory s neuvěřitelnými lidmi-jedním z nich, místním podnikatelem udržitelné módy Boise. Vysvětlila, že jedna z největších příčin problému spočívá v těch, kteří vyrábějí oblečení; společnosti rychlé módy mají takový přebytek oblečení, prodávají myšlení nákupu více, než je potřeba, a jsou s tím úspěšní. Tyto neeticky vytvořené sbírky jsou hozeny do tváří lidí, s personalizovanými reklamami, které jsou často příliš lákavé na to, aby odolaly. S tolika expozicí se téměř zdá nemožné se vyhnout.

Nejprve jsem chtěl vědět, vědí lidé vůbec o problému nadprodukce a nadměrné spotřeby?

Zjistil jsem, že necelých 30% těch, které jsem zkoumal, o problému buď nevědělo, nebo nemělo pocit, že o něm moc vědí. Abych byl upřímný, očekával jsem, že o problému bude vědět méně lidí, než se odráží moje data, protože problém je tak nekontrolovatelný. Poté, co jsem viděl tato data, musel jsem přehodnotit.

Moje původní hypotéza předpokládala, že o problému ví méně lidí, a byl jsem přesvědčen, že v rámci tohoto předpokladu sám lhal řešení. Nakonec jsem se musel přinutit jít jiným směrem s analýzou dat, než jsem plánoval. Tak jsem si řekl, že pokud už lidé o problému vědí, pak si myslí, že jsou součástí problému? Rozhodl jsem se překročit data z výše uvedeného grafu, s odpověďmi průzkumu na otázku, zda si lidé myslí, že spotřebovávají příliš mnoho, pokud jde o módu.

Abychom vysvětlili, co je zobrazeno výše, něco málo přes polovinu odpovědí na otázky spotřeby módy bylo “ne”, jejich zvyky spotřeby módy nebyly příliš časté. Z těch, kteří řekli ne, 1/5 z nich také tvrdilo, že o problému spotřeby a výroby nemají téměř žádné znalosti. To byl datový bod, který mi opravdu vynikl. Slušné procento lidí, kteří tvrdí, že jsou v této otázce nevzdělaní, si nemyslí, že k této otázce přispívají; toto zjištění mě přimělo tuto mezeru zaplnit. Pokud si lidé nemysleli, že spotřebovávají příliš mnoho, je to v pořádku, ale neměli by mít znalosti o daném tématu, aby mohli přesně posoudit své vlastní návyky? Toto zjištění mi říkalo, že nadměrná spotřeba a nadprodukce je problém, o kterém je třeba více mluvit.

Poté jsem použil své datové body k porovnání odpovědí na ty, kteří tvrdili, že upřednostňují udržitelné nakupování, a na ty, kteří se stále rozhodli upřednostnit udržitelné nakupování, když dostali další možnosti na výběr.

Různé barvy představují reakce lidí, kteří tvrdili, že upřednostňují udržitelné nakupování; modrá pro ty, kteří to neudělali, fialová pro ty, kteří to udělali. Když porovnáme data s těmi, kteří si stále vybrali udržitelnost jako prioritu, když si museli vybrat mimo jiné možnosti, data vyprávějí jiný příběh. Když byli požádáni, aby si při nakupování vybrali top 3 priority, 66% těch, kteří tvrdili, že nakupují udržitelně, nezařadili udržitelnost do svých top 3. To mi říká, že lidé chtějí nakupovat udržitelně a považují se za udržitelné jedince. Pokud však na to přijde, není to pro ně nejdůležitější aspekt.

Do budoucna jsem chtěl vymyslet nějaké řešení. Informace, které jsem získal z mého klíčového rozhovoru, bylo, že spotřebitelé jsou neustále ovlivňováni k nákupu oděvů od neetických módních společností. Příběh, který jsem získal z mých údajů, byl, že mnoho lidí obecně vítá a touží po udržitelnosti, ale je pro ně obtížné upřednostnit ji, když vstoupí do hry další aspekty. Také mi to řeklo, že málo lidí ví o škodlivých účincích nadprodukce a nadměrné spotřeby, které vyplývají z rychlé módy.