Styrophobia Blog Udržitelného Dopady rušivého klimatického aktivismu / Jeremy C Thomas / Carom / Duben, 2023

Dopady rušivého klimatického aktivismu / Jeremy C Thomas / Carom / Duben, 2023

Categories:

Je rušivý aktivismus odpovědí na náš klimatický problém? Více se dozvíte zde.

Skupiny aktivistů v oblasti klimatu používají taktiku přitahující pozornost, aby upozornily na klimatické problémy. Skupiny jako Extinction Rebellion zablokovaly silnice a mosty, rozbil okna bank, a dokonce šel tak daleko, že nastříkejte falešnou krev na budovy.

Ničivý klimatický aktivismus je přesně tak, jak tento termín popisuje. Jedná se o aktivismus, který narušuje každodenní život ostatních v naději, že upozorní na závažnější problém, který je po ruce.

Těmto protestům se podařilo získat pozornost. Také se jim podařilo přilákat kritiku za zpoždění a narušení život. Ředitel laboratoře polarizace a sociálních změn na Stanfordské univerzitě Robb Willer tvrdí, že právě zde leží” dilema aktivistů”.

Sociální média se vyvinula jako ohromující platforma pro aktivisty v oblasti změny klimatu, aby uzákonili změnu v environmentálním prostoru. Nejlepší část? Jedná se o inkluzivní, decentralizovanou strukturu, která umožňuje aktivistům zapojit se odkudkoli na světě. Skupina pro změnu klimatu 350.org tvrdí, že je průkopníkem této formy digitálního organizování od roku 2009, s jejich Global climate action days. Skupina pro změnu klimatu Fridays for the Future drží aktivisty se spektrem politických názorů a snaží se přimět vlády k odpovědnosti za smlouvy, jako je Pařížská Dohoda. Německá kancléřka Angela Merkelová uznávané pátky pro budoucnost urychlily reakce národa ke změně klimatu.

Rušivý aktivismus podniká extrémní kroky, aby upozornil na otázky klimatu. Existují však smíšené názory na to, zda to vede ke skutečné změně. V článku Forbes, umění nebo život, spisovatel líčí zážitek z demonstrace just Stop Oil Van Gogh. Umělecký svět reagoval na demonstranty extrémním hněvem. “Kde je ta emocionální reakce, když jsou ničeni naši lidé a naše planeta?”(Aktivista) Plummer přemýšlel, ” když jsme připraveni prohrát real slunečnice?”. Může se to zdát nevýrazné. Proč by se házení tekutiny na umělecké dílo nazývalo klimatický aktivismus? Dopad skutečně spočívá v tom, jak média reagují na demonstrace. Drzost a ochota aktivistů podstoupit právní důsledky ve jménu planety jsou místem, kde lze dopad realizovat. Konverzace a obavy o životní prostředí mohou být postaveny vedle našeho každodenního života prostřednictvím nekonvenčních akcí.

Někteří mohou považovat tyto demonstrace za zbytečné a škodlivé pro jméno zelených hnutí. Disruptivní klimatický aktivismus je zdánlivě efektivní v tom, že dost radikální dohnat diváky k vážnosti situace.

Eric Shuman studuje psychologii protestu a kolektivní akce na univerzitě v Groningenu v Nizozemsku. Uvedl, že protesty, jako jsou pokojná shromáždění a petice dodržovat společenské normy a jsou efektivnější při získávání podpory od lidí, kteří sympatizují s příčinou. Přesto také uvedl, že pokud je cílem změnit politickou podporu těm, kteří jinak projevují lhostejnost k příčinám změny klimatu, ukázalo se, že rušivé protesty vedou ke změně jejich lhostejnosti. Tím, že způsobí narušení, vyvíjejí na ně tlak, aby provedli změnu tak, aby přestala.

Klimatičtí aktivisté používají různé taktiky, ale s rušivou taktikou existuje větší pravděpodobnost, že na tuto otázku bude třeba reagovat. Emma Brown, mluvčí Just Stop Oil, řekl PBS Newshour, ” budeme hluční.”. Budeme rušiví. Budeme neignorovatelní. Budeme osina v zadku, dokud nás neposlechneš.”

V průzkumu provedeném programem Yale o komunikaci o změně klimatu bylo zjištěno, že pětina Američanů méně než 40 let tvrdí, že by se účastnili občanské neposlušnosti za změnu klimatu, kdyby o to byli požádáni.

Konečným dopadem ničivé změny klimatu je to, že tyto demonstrace nutí lidi přemýšlet o změně klimatu a odmítají je nechat ignorovat. Neoblíbenost a kontroverznost těchto typů akcí vznikají, když se lidé rozhodnou, že jsou naštvaní na to, že jsou konfrontováni se změnou klimatu.

Když se připojíte k naší skupině ekologických aktivistů, budete nás podporovat při odhalování greenwashingu, vynášení ekologických zpráv na světlo a informování o kampaních, kterých se můžete zúčastnit, abyste přijali změnu. Také vás informujeme o nejnovějších udržitelných informacích a nejlepších oběhových společnostech, které přesměrují vaše lineární nákupy. Za téměř stejnou cenu jako váš měsíční účet Netflix může vaše platba za předplatné pomoci zrušit ekologické škody způsobené podporou lineárních systémů.

Kliknutím sem se zapojíte.

  • Ničivý klimatický aktivismus je přesně tak, jak tento termín popisuje. Jedná se o aktivismus, který narušuje každodenní život ostatních v naději, že upozorní na závažnější problém, který je po ruce.
  • Těmto protestům se podařilo získat pozornost. Také se jim podařilo přilákat kritiku za zpoždění a narušení život.
  • Rušivý aktivismus podniká extrémní kroky, aby upozornil na otázky klimatu. Existují však smíšené názory na to, zda to vede ke skutečné změně.
  • Sociální média se vyvinula jako ohromující platforma pro aktivisty v oblasti změny klimatu, aby uzákonili změnu v environmentálním prostoru. Nejlepší část? Jedná se o inkluzivní, decentralizovanou strukturu, která umožňuje aktivistům zapojit se odkudkoli na světě.
  • Konečným dopadem ničivé změny klimatu je to, že tyto demonstrace nutí lidi přemýšlet o změně klimatu a odmítají je nechat ignorovat. Neoblíbenost a kontroverznost těchto typů akcí vznikají, když se lidé rozhodnou, že jsou naštvaní na to, že jsou konfrontováni se změnou klimatu.
  • Když se připojíte k naší skupině ekologických aktivistů, budete nás podporovat při odhalování greenwashingu, vynášení ekologických zpráv na světlo a informování o kampaních, kterých se můžete zúčastnit, abyste přijali změnu.