Styrophobia Blog Udržitelného 5 úžasných příkladů udržitelné architektury, které musíte vidět

5 úžasných příkladů udržitelné architektury, které musíte vidět

Categories:

Udržitelná architektura je rychle rostoucím trendem ve stavebnictví. S nárůstem obav o životní prostředí a potřebou energeticky účinných budov se architekti a stavitelé obracejí k principům udržitelného designu, aby vytvořili budovy, které jsou ekologické, energeticky účinné a esteticky příjemné. V tomto článku předvedeme 5 úžasných příkladů udržitelné architektury, které musíte vidět.

  1. The Edge, Amsterdam

The Edge, který se nachází v Amsterdamu, je futuristická kancelářská budova, která je široce uznávána jako nejzelenější kancelářská budova na světě. Budova byla navržena společností PLP Architecture a nabízí řadu udržitelných funkcí, jako je inteligentní osvětlení, střešní pole solárních panelů a sofistikovaný systém správy budov. Budova také zahrnuje recyklované materiály, zelenou střechu a systém sběru dešťové vody.

Foto od Ronald Tilleman, Raimond Wouda na Archdaily.com

2. One Central Park, Sydney

One Central Park je ohromující obytná budova v Sydney v Austrálii. Budova, kterou navrhl Jean Nouvel, zahrnuje řadu udržitelných designových prvků, jako jsou zelené stěny, sběr dešťové vody a systém tří generací, který poskytuje energii, vytápění a chlazení. V budově je také městská farma, která produkuje čerstvé ovoce a zeleninu pro obyvatele a návštěvníky.

Foto od Murray Fredericks , Simon Wood, John Gollings na Archdaily.com

3. The Bullitt Center, Seattle

Bullitt Center, které se nachází v Seattlu, je budova s nulovou energií, která produkuje tolik energie, kolik spotřebuje. Budova navržená společností Miller Hull Partnership nabízí řadu udržitelných prvků, jako jsou solární panely, sběr dešťové vody a Kompostovací systém. Budova také obsahuje recyklované materiály a byla postavena z místních zdrojů, udržitelné materiály.

Foto z Wikipedia.com

4. The Crystal, Londýn

Crystal, který se nachází v Londýně, je ohromující výstavní centrum, které bylo navrženo jako jedna z nejudržitelnějších budov na světě. Budova, kterou navrhl Wilkinson Eyre Architects, zahrnuje řadu udržitelných designových prvků, jako jsou solární panely, sběr dešťové vody a sofistikovaný systém správy budov. Budova má také zelenou střechu, která poskytuje izolaci a pomáhá snižovat efekt městského tepelného ostrova.

Foto z Archdaily.com

5. Kalifornská akademie věd, San Francisco

Kalifornská akademie věd, která se nachází v San Francisku, je ohromující muzeum, které bylo navrženo jako jedna z nejzelenějších budov na světě. Budova, kterou navrhl Renzo Piano, nabízí řadu udržitelných prvků, jako je živá střecha, solární panely a přirozený ventilační systém. Budova také obsahuje recyklované materiály a byla postavena z udržitelných materiálů, jako je dřevo certifikované FSC.

Foto z Wikipedia.com

Uzavření

Udržitelná architektura je důležitým trendem ve stavebnictví a těchto 5 příkladů ukazuje, jak krásné a funkční udržitelné budovy mohou být. Od futuristického okraje v Amsterdamu po ohromující centrální Park v Sydney, tyto budovy vedou cestu k udržitelnější budoucnosti.

Pokud vás zajímá udržitelná Architektura, nezapomeňte se podívat na těchto 5 úžasných příkladů. Nejen, že jsou vizuálně ohromující, ale také předvádějí neuvěřitelný potenciál udržitelného designu. Začleněním udržitelných principů do našich budov můžeme vytvořit ekologičtější, energeticky účinnější a udržitelnější budoucnost pro budoucí generace.